Jakobi Mäe Teatristuudio vanem rühm toob praeguses koosseisus välja oma viimase ühise lavastuse – „Näi kui süütu lill…“. See põhineb William Shakespeare ́i näidenditest valitud katkenditel, mille noored on Priit Strandbergi juhendamisel ise lavastanud. Sumedad õhtud kauni ja tuumaka Shakespeari kavaga leiavad aset kaheksal korral Tartu Jaani kirikus.

Jakobi Mäe Teateistuudio toob vaatajate ette katkendid erinevatest Shakespeare ́i näidenditest – „Romeo ja Julia“, „Hamlet“, „Othello“, „Macbeth“, „Perikles“, „Kaheteistkümnes öö“, „Suveöö unenägu“ ja „Kuningas Lear“. Shakespeare ́i teostes saavad kokku hea huumor, valus traagika ja geniaalne pooesia. Näidendist näidendisse käsitleb Shakespeare näivuse ja tõelise vahekorda – kes on kuningas, kes alam, kes teener, kes isand, kes mees, kes naine? Mille järgi eristada vale ja ise elada tões?

Katkendites mägivad ja on lavastanud Jakobi Mäe Teatristuudio noored Mirjam Aavakivi, Alexandra Herger, Johanna Issak, Helo Kaplinski, Liisu Johanna Olgo, Elo Saal, Laura Aurora Vahtra, Iris Viru, Madis Martin Kasterpalu, Jonas Koff, Martin Metsanurk, Gustav Nikopensius, Tobias Pilv, Einar Susi, Kaarup Mihkal Tabas ja Oliver Valk.

Viimane etendus 18. augustil 2022. Salme kultuurikeskuses.

aprill 17 @ 18:40
18:40 — 19:25 (45′)

Õpilased, Priit Strandberg

Did you like this? Share it!