Õpetajad

Priit Strandberg on Jakobi Mäe Teatristuudio asutaja ning gümnaasiumirühma juhendaja. Stuudio I lennuga tõi ta välja lavastused „Kolm õde“, „Lõikuspeo tantsud“ ja „Näi kui süütu lill…“. Priit Strandberg lõpetas 2008. aastal Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassi ning 2012. aastal EMTA Lavakunstikooli. Sellest ajast töötab ta Vanemuise teatris näitlejana, kus on teinud ka lavastusi, nende hulgas W. Shakespeare ́i „Tõrksa taltsutuse“, kus löövad kaasa ka Jakobi Mäe Teatristuudio õpilased.

Aastal 2021 pälvis ta Jakobi Mäe Teatristuudio juhendamise eest Rain Lõhmuse nimelise stipendiumi, 2022. aastal valiti Priit Strandberg Tartu linna aasta huvihariduse juhendajaks.

Linda Porkanen on juhendajaks põhikoolirühma noortele. Teatripisiku sai ta Kristiina Oomeri juhitud näiteringist. 2009. aastal lõpetas Linda Porkanen Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassi ning 2014. aastal EMTA Lavakunstikooli. Sellest ajast töötab ta Vanemuise teatris näitlejana. Aastal 2022 pälvis ta Jakobi Mäe Teatristuudio juhendamise eest Rain Lõhmuse nimelise stipendiumi.

Ken Rüütel on Jakobi Mäe Teatristuudio põhikoolirühma ning gümnaasiumirühma juhendaja. Ken Rüütel lõpetas 2014. aastal Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassi, 2020. aastal EMTA Lavakunstikooli ning on täiendanud end ka TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunstierialal. Aastast 2020 töötab Ken Rüütel Vanemuise teatris näitlejana.

Helo Kaplinski on 3. – 6. ja 7. – 8. klasside rühmade juhendaja ning Jakobi Mäe Teatristuudio I lennu vilistlane. Ta on lõpetanud Tartu Waldorfgümnaasiumi aastal 2020. 2022. aastal valmis rühmade ühistööna Iris Viruga kahasse lavastatud “Keisri uued rõivad”.

Näitlejana võib teda praegu kaasa tegemas näha järgmistes lavastustes: “Tõrksa taltsutus” (Vanemuine), “Muusikale” (Linnateater) ja “Kirsiaed” (Vanemuine).

Iris Viru on juhendajaks 3.-6. ja 7.-8. klasside noortele. Stuudio rühmadega on ta välja toonud lavastused “Väike prints” ja “Keisri uued rõivad”.

Iris Viru on ise Jakobi Mäe Teatristuudio I lennu vilistlane. Ta on mänginud stuudio lavastustes “Kolm õde”, “Lõikuspeo tantsud” ja “Näi kui süütu lill…”. Väljaspool stuudio tegevust on ta mänginud Vanemuise teatris, ERM Teatris, Karlova Teatris, Piip ja Tuut Teatris ning teleseriaalides ja lühifilmides. Irise huvi teatri vastu sai alguse juba lasteaias ning kestab tänaseni.

Maarja Johanna Mägi on Jakobi Mäe Teatristuudio gümnaasiumirühma juhendaja. Maarja lõpetas 2020. aastal EMTA Lavakunstikooli ja on sellest ajast töötanud Vanemuise teatris näitlejana. Pälvis 2022. aasta Tartu Noore Kultuurikandja tiitli ja oli 2023. aastal EFTA parima naisnäitleja auhinna laureaat.