Etendus toimub Luke Mõisapargis vabas õhus, kuid vihma eest peidus.

Mängivad Jakobi Mäe Teatristuudio õpilased : Elo Saal, Helo Kaplinski, Mirjam Aavakivi, Laura Aurora Vahtra, Iris Viru, Liisu-Johanna Olgo, Alexandra Herger, Anna Birgitta Põder, Laura Saks, Johanna Issak, Martin Metsanurk, Oliver Valk, Kaarup Mihkal Tabas, Einar Susi, Gustav Nikopensius, Tobias Pilv.

Ühel päeval läheb Michael tagasi oma lapsepõlve koju – mahajäetud, räämas, väikesesse majasse Ballybegi külas Donnegalis. Tagasi oma kunagises kodus, juurte juures, otsib Michael vastust küsimusele, miks läks kunagi kõik nii, nagu läks.

Ta läheb oma mälus tagasi aastasse 1936, kus ta oli 7-aastane ning elas koos oma ema ja nelja tädiga, kes olid aja kiirele liikumisele jalgu jäämas. Siis aga tuleb missionilt koju nende vend Isa Jack, kelle saabumisest nad usuvad kõike muutuvat. Ka seda, et aeg võib liikuda tagasi. Et näivusest saab reaalsus. Kuid aeg liigub edasi liiga kiiresti ja ei pöördu. Kuidas elada, kui avastad, et sinu aeg on möödas või et seda ei tulnudki? Kas avada silmad ja tunnistada tõde või elada oma loodud reaalsuses, kus kõik võibki tunduda lihtsam?

Brian Friel on üks Iirima tuntumaid näitekirjanikke ning tema 1990. aastal loodud näidend „Lõikuspeo tantsud“ (Dancing at Lughnasa) on võitnud palju auhindu ning on muuhulgas mitmel korral lavale jõudnud ka Eestis. 1998. aastal sündis näidendist ka filmiversioon Pat O ́Conneri nägemuses.

Viimane etendus 30. juunil 2021.

Lõikuspeo tantsud:
Brian Friel
Tõlkinud Joel Sang

mai 22 @ 18:40
18:40 — 19:25 (45′)

Luke mõis

Priit Strandberg

Did you like this? Share it!